23 Ocak 2011 Pazar

born on the wild planet // vahşi hayat rehberi


sevgili izlengeç,

bayadır düz yazı yazamıyor idim bilincim un ufak haldeydi şişeledik kaldırdık, toz bilinç şeklinde sulandırıp sulandırıp kullandık

pek verimli olmamış o sebeple bi bilinçlenelim, eğitim şart diyip giriştim maddelemeye

(yine dümdüz yazamıcam yani özetle..)

oturdum sizin için çok daha önemli tespitler yaptım bunları dikkate alınız,

hemen uygulamaya başlayınız pazartesiyi beklemeyiniz, diyet mi olm bu, her önemli karar pazartesi alınır cumaya kadar bozulur mu? ne kadar istikrarsızsınız ulen..

neyse akıllı uslu olun size hayatın sırlarını anlatıciiim, vahşi doğada hayatta kalma kılavuzu, buyrun;


***hayatınızda sizden beslenmek isteyen mutual görünüşlü fakat çakallık üzerine doktora yapmış insanlar çıkacaktır, tespit ettiğiniz anda hayatınızdan çıkarınız, yok ikinci bi şans verelim düzelir falan filan hikaye yanii, aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleyemezsiniz (alın size alıntı bilem yaptım..) bazı şeyler değişmez dude.


***çakalları çıkardık hayatımızdan mis gibi hayatımız var ulen kıvamına geçemiyoruz maalesef, çünkü bir de statüsü bakımından hayatımızdan çıkaramayacagımız hatta hayatınızın içine içine giren insan tipleri vardır (homo gerecsus).

nedir bunlar; patron olabilir, iş arkadaşınız olabilir, akraba falan olabilir örnekler çoğaltılabilir bu insanları hayatınızdan çıkaramadığınız için kendinize dert edinmeyiniz minumum iletişim seviyesiyle anlaşıp bi yandan da iyi geçinmeniz gerekebilir,

böyle durumlar için içinizden 10a kadar falan saymak işlemez sinirinizin geçmesi için. üzgünüz bu insanlar için henüz bi çıkış yolu yok fakat o kişileri havuza batırıp çıkarttığınızı, street fight falan yaptığınızı düşünmek gibi yardımcı tedavi yollarıyla sinirinizi hafifletebilirsiniz.Ayrıca bu insanlara karşı da dikkatli olmalısınız, gözlemleyiniz.

***en çok sessiz insandan kork derler, doğrumudur, kesinlikle.

akıllarından ne geçtiğini bilemezsiniz, dışarıdan etkilenmedikleri için de gayet kendilerine özgü düşünürler ve tahmin etmesi zordur, sessiz ve de zararsız sandığınız tiplere aman bundan zarar gelmez eline vur ekmeğini al zaten diyip herşeyi anlatmayınız, zamanla bunlar alehinize delil olarak gelebilir.


***arkadaşlar candır, bunu böyle biliniz ve onlar her zaman arkadaştır.sadece canınız sıkıldığında arayabileceğiniz insanlar değildir gerekli özeni gösteriniz ihmal etmeyiniz. hep söyle bir klişe vardır sevgilisi olan insanın arkadaşlarından uzaklaşmasından yakınılır.

hemen buraya bi gerekli notu düşüyorum; izlengeçlerim o kişi hayatınızın aşkı değil ise (ki muhtemelen değildir) ayrılıp yine döneceğiniz çevre arkadaşlarınızın yamacıdır o sebeple bu dönüşlerde zorlanmamanız adına başka insanları hayatınızın merkezine oturtmadan önce dikkatlice düşününüz.


***hava durumlarını takip ediniz, herkes tiril tiril gezerken sizin yün kazaklar içinde olmanızın yegane sebebi budur ya da sıçan gibi ıslanmış vaziyette..biraz cool olabilme ihtimaliniz varsa da bitirdiğiniz andır.

***izlengeçler şurada anlaşalım, aşk diye birşey yok, bu antidepresan kullanan birinin talihsizce yapmış olduğu post-travmatik bi yorum değil, başkasının yanındayken gereksizce salgılanan endorfine aşk demek yanlış bence o yüzden yaptığınız saçma sapan seylere de 'ama seviyorrum abii', ' sevmek suç mu' ' seven yapar' şeklinde arabesk kılıflar uydurmayınız,

boşver aşkı sevgiyi falan ne bilim git piyano çalmayı falan öğren uğraşma bunlarla, hee hoşlanırsın anlaşırsın nabız atışlarının manyaklığıdır seni çeken o farklı bişe ama bana ağzı gözü kaymış bi şekilde aşığııım uleeen diye gelme lütfen, dikkatim dağılır dinleyemem.

***sen özelsin, değerlisin, bunu unutma ama bazılarının değersiz olduğunu bil.

***şimdilik bunları uygula bakalım hayatta kalabilmişsen devamını da yazarım

2 yorum:

KURŞUN KALEM dedi ki...

hepsini yapıciiim..yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir...hava durumundan da nefret ediyorum ayrıca...

kurabie dedi ki...

uygulayın bakalım, kalan sağlar bizimdir:D